PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99741}

Zły dotyk

The Woodsman
7,0 8 669
ocen
7,0 10 1 8669
6,6 7
ocen krytyków
Zły dotyk
powrót do forum filmu Zły dotyk

Bardzo łatwo jest osądzać ludzi, ale trzeba sobie zdawać sprawę z mechanizmów jakie kierują tymi ludźmi.
Ten filmie nie jest o jakimś bezwzględnym przestępcy seksualnym, ale o człowieku, który po 12 latach zaczyna sobie zdawać sprawę ze swoich skłonności.
Aby nie było spojlera dalej nie napiszę, ale zachęcam do oglądania.

użytkownik usunięty
maz9

Może będę teraz krytykowany, ale uważam, że pedofile mogą być i dobrzy, i źli, a ich zboczenie to wynik choroby psychicznej.

ocenił(a) film na 7

Zgodzę się. Dobry pedofil to taki, który nie krzywdzi dzieci w żaden sposób. Musi brać pod uwagę to, że jeśli przegląda materiały pedofilskie w internecie to też przyczynia się pośrednio do krzywdzenia dzieci, gdyż robienie zdjęć i filmów dzieciom powoduje skrzywienie psychiki do końca życia. Nadawca takich treści osiąga zyski z reklam, lub opłat co powoduje kontynuacje procederu i szukanie kolejnych ofiar wśród dzieci.
Zgadzam się też, że to choroba, ale do czasów średniowiecza nikt prawie się tym nie przejmował.
Pedofilów jest ok. 2% wśród duchownych Kościoła Katolickiego, o czym mówił papież Franciszek rok temu. W całym społeczeństwie może być tyle samo.

Dobry pedofil musi wiedzieć, że jest pedofilem i coś z tym robić. W przeciwnym razie choroba może go doprowadzić do przestępstwa.
Na razie nie ma skutecznego leku na tę chorobę i może się okazać, że nigdy ludzkość nie wynajdzie bezinwazyjnej metody leczenia. Być może w przyszłości wystarczy skuteczniejsze prawo. Wtedy strach przed karą będzie wystarczającym czynnikiem. Poza tym już w szkole człowiek powinien być uświadamiany o zachowaniach krzywdzących innych ludzi.
W wielu krajach pedofilia na równi z łamaniem praw kobiet jest na porządku dziennym. W Europie jest to już zakazane.

użytkownik usunięty
maz9

Fakt.

ocenił(a) film na 7
maz9

Zgadzam się z Tobą w stu procentach, jednak nie wiem na ile ja sama byłabym tolerancyjna gdyby okazało się, że w moim bliskim środowisku jest pedofil. Film świetny i bardzo potrzebny... a Bacon cóż... ubóstwiam go i tyle.

ocenił(a) film na 7
AweMir

Zgadzam się.
Myślę, że większość z nas widząc krzywdzenie dziecka odpowiednio zareaguje i nie jest ważne czy to rozbój, czy pedofilia.

Nawet wobec osoby podobnej do granej przez Beacona też trzeba zareagować zdecydowanie. To paradoksalnie również w pewnym sensie dla jego dobra.

ocenił(a) film na 7
maz9

Zauważyłem powtarzane przeze mnie błędy. Przepraszam. Oczywiście Bacon a nie Beacon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones