filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1984
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Posterunek przy Hill Street
(1981)
nominacje
Cagney i Lacey
(1981)
Fame
(1982)
Magnum
(1980)
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Buffalo Bill
(1983)
Family Ties
(1982)
Kate i Allie
(1984)
Newhart
(1982)
Najlepszy film telewizyjny
nominacje
Lalkarka
(1984)
Bruce Gilbert
,
Bill Finnegan
Nazajutrz
(1983)
Robert A. Papazian
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Keith Barish
,
Craig Baumgarten
,
Marc Trabulus
Najlepszy miniserial
wygrane
Concealed enemies
(1984)
nominacje
Chiefs
(1983)
Jerzy Waszyngton
(1984)
Nancy Astor
(1982)
Reilly: The Ace of Spies
(1983)
Najlepszy miniserial_
wygrane
Nazajutrz
(1983)
Michael Hilkene
,
Fred Judkins
,
Carl Mahakian
,
Greg Dillon
,
Joseph A. Mayer
,
Roy Prendergast
,
Catherine Shorr
,
Jill Taggart
,
Joe Melody
,
David R. Elliott
,
Christopher T. Welch
,
Brian Courcier
,
Richard Shorr
Wybucha konflikt nuklearny pomiędzy siłami NATO i Układu Warszawskiego. Jednymi z ofiar są mieszkańcy miejscowości położonej obok bazy rakietowej.
nominacje
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Anthony Magro
,
Terry Chambers
,
James Troutman
,
Richard Raderman
,
Dan Thomas
,
Steve Livingston
,
Tally Paulos
,
David D. Caldwell
,
Russ Hill
,
Chris Jargo
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Tom Selleck]
Tom Selleck
jako Thomas Sullivan Magnum w serialu
Magnum
(1980)
nominacje
John Forsythe
Dynastia
(1981)
Daniel J. Travanti
Posterunek przy Hill Street
(1981)
William Daniels
St. Elsewhere
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Tyne Daly]
Tyne Daly
jako Detektyw Mary Beth Lacey w serialu
Cagney i Lacey
(1981)
nominacje
Sharon Gless
Cagney i Lacey
(1981)
Joan Collins
Dynastia
(1981)
Debbie Allen
Fame
(1982)
Veronica Hamel
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[John Ritter]
John Ritter
jako Jack Tripper w serialu
Three's Company
(1977)
nominacje
Robert Guillaume
Benson
(1979)
Dabney Coleman
Buffalo Bill
(1983)
Sherman Hemsley
The Jeffersons
(1975)
Ted Danson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Jane Curtin]
Jane Curtin
jako Allie Lowell w serialu
Kate i Allie
(1984)
nominacje
Joanna Cassidy
Buffalo Bill
(1983)
Susan Saint James
Kate i Allie
(1984)
Isabel Sanford
The Jeffersons
(1975)
Shelley Long
Zdrówko!
(1982)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Laurence Olivier]
Laurence Olivier
jako Król Lir w filmie
King Lear
(1983)
nominacje
Daniel J. Travanti
Adam
(1983)
Ted Danson
Amelia
(1984)
Mickey Rooney
Bill: On His Own
(1983)
Louis Gossett Jr.
Sadat
(1983)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Jane Fonda]
Jane Fonda
jako Gertie Nevels w filmie
Lalkarka
(1984)
nominacje
JoBeth Williams
Adam
(1983)
Glenn Close
Amelia
(1984)
Jane Alexander
Calamity Jane
(1984)
Ann-Margret
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Alfre Woodard]
Alfre Woodard
jako Gertie Nevels w serialu
Posterunek przy Hill Street
(1981)
nominacje
Barbara Bosson
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Betty Thomas
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Piper Laurie
St. Elsewhere
(1982)
Madge Sinclair
Trapper John, M.D.
(1979)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[Bruce Weitz]
Bruce Weitz
jako Sierżant Mick Belker w serialu
Posterunek przy Hill Street
(1981)
nominacje
John Hillerman
Magnum
(1980)
Michael Conrad
Posterunek przy Hill Street
(1981)
James Sikking
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Ed Begley Jr.
St. Elsewhere
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Rhea Perlman]
Rhea Perlman
jako Carla Tortelli w serialu
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Marion Ross
Happy Days
(1974)
Julia Duffy
Newhart
(1982)
Paula Kelly
Night Court
(1984)
Marla Gibbs
The Jeffersons
(1975)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[Pat Harrington Jr.]
Pat Harrington Jr.
jako Dwayne F. Schneider w serialu
One Day at a Time
(1975)
nominacje
Rene Auberjonois
Benson
(1979)
Tom Poston
Newhart
(1982)
George Wendt
Zdrówko!
(1982)
Nicholas Colasanto
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Roxana Zal]
Roxana Zal
jako Amelia Bennett w filmie
Amelia
(1984)
nominacje
Cloris Leachman
Ernie Kovacs
(1984)
Patty Duke
Jerzy Waszyngton
(1984)
Tuesday Weld
The Winter of Our Discontent
(1983)
Beverly D'Angelo
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Keith Carradine
Chiefs
(1983)
John Lithgow
Nazajutrz
(1983)
John Gielgud
Pan na Ballantrae
(1984)
David Ogden Stiers
Pierwsza olimpiada, Ateny 1896
(1984)
Randy Quaid
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Jerzy Waszyngton
(1984)
Nazajutrz
(1983)
V: Decydująca bitwa
(1984)
Why Me?
(1984)
Michael Westmore
Najlepsza czołówka
wygrane
The Duck Factory
(1984)
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym (dramatyczna)
wygrane
Pierwsza olimpiada, Ateny 1896
(1984)
Bruce Broughton
nominacje
Amelia
(1984)
Mark Snow
Concealed enemies
(1984)
Jonathan Tunick
The Mystic Warrior
(1984)
Gerald Fried
Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)
wygrane
Dallas
(1978)
Bruce Broughton
za odcinek "The Letter"
nominacje
Mr. Smith
(1983)
Patrick Williams
za odcinek "Mr. Smith Falls in Love"
St. Elsewhere
(1982)
J.A.C. Redford
za odcinek "In Sickness and in Health"
Trapper John, M.D.
(1979)
John Carl Parker
za odcinek "Send in the Clowns"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Concealed enemies
(1984)
Jeff Bleckner
za część III - "Investigation"
nominacje
Amelia
(1984)
Randa Haines
Ernie Kovacs
(1984)
Lamont Johnson
Nazajutrz
(1983)
Nicholas Meyer
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
John Erman
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Corey Allen
za odcinek "Goodbye, Mr. Scripps"
nominacje
Fame
(1982)
Robert Scheerer
za odcinek "Sheer Will"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Thomas Carter
za odcinek "Midway to What?"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Arthur Allan Seidelman
za odcinek "Doris in Wonderland"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
Kate i Allie
(1984)
Bill Persky
za odcinek "A Very Loud Family"
Dwie rozwódki decydują się zamieszkać ze swoimi dziećmi w Nowym Jorku.
nominacje
After MASH
(1983)
Larry Gelbart
za odcinek "Fall Out"
Buffalo Bill
(1983)
Ellen Falcon
za odcinek "Jo-Jo's Problem", część 2
Zdrówko!
(1982)
James Burrows
za odcinek "Old Flames"
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
James Hulsey
,
George R. Nelson
nominacje
Nazajutrz
(1983)
Peter Wooley
,
Mary Ann Good
Pan na Ballantrae
(1984)
John Biggs
,
Derek Nice
Pierwsza olimpiada, Ateny 1896
(1984)
Michael Stringer
,
Terry Parr
,
John Roberts
,
Fred Carter
Najlepsze efekty specjalne w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Nazajutrz
(1983)
Wybucha konflikt nuklearny pomiędzy siłami NATO i Układu Warszawskiego. Jednymi z ofiar są mieszkańcy miejscowości położonej obok bazy rakietowej.
nominacje
V: Decydująca bitwa
(1984)
Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Jerzy Waszyngton
(1984)
za odcinek I
Nazajutrz
(1983)
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Lalkarka
(1984)
Julie Weiss
nominacje
Pan na Ballantrae
(1984)
Olga Lehmann
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Travilla
Najlepsze kostiumy w serialu
wygrane
Dynastia
(1981)
Nolan Miller
za odcinek "The Wedding"
Mama's Family
(1983)
Ret Turner
Bob Mackie za odcinek "Mama's Birthday"
nominacje
Night Court
(1984)
Barbara Murphy
za odcinek "Welcome Back, Mama"
Najlepsze osiągniecie w pisaniu muzyki i słów piosenek
nominacje
Fame
(1982)
Earl Brown(II), Jean-Pierre Philippe za utwór "Whatever Happened to the Heroes?" do odcinka "Catch a Falling Star"
Fame
(1982)
Gary Portnoy, Susan Sheridan(I) za utwór "I Still Believe In Me" do odcinka "Break Dance"
Two Marriages
(1983)
Bruce Broughton, Dory Previn za utwór "Home Here"
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Bill Butler
nominacje
Jerzy Waszyngton
(1984)
Harry Stradling Jr.
Nazajutrz
(1983)
Gayne Rescher
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery
nominacje
Dynastia
(1981)
Richard L. Rawlings
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer
nominacje
Fame
(1982)
Sherman Kunkel
za odcinek "Break Dance"
Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Tramwaj zwany pożądaniem
(1984)
Terry Porter
,
William L. McCaughey
,
Richard Raguse
,
Mel Metcalfe
nominacje
Nazajutrz
(1983)
Charles T. Knight
,
Kevin F. Cleary
,
Gary C. Bourgeois
,
Robert L. Harman
Najlepszy montaż dźwięku w serialu
nominacje
Drużyna "A"
(1983)
Jim Cook
,
'Fast' Eddie Mahler
,
John Norman
,
Robert L. Harman
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
nominacje
Lalkarka
(1984)
Rita Roland
Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)
wygrane
Garfield on the Town
(1983)
nagrodzeni: Jay Poynor, Lee Mendelson, Bill Melendez
Garfield, jadąc do weterynarza, ucieka z samochodu i znajduje miejsce, w którym się wychował.
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Amelia
(1984)
William Hanley
nominacje
Adam
(1983)
Allan Leicht
Ernie Kovacs
(1984)
April Smith
Lalkarka
(1984)
Hume Cronyn
,
Susan Cooper
Nazajutrz
(1983)
Edward Hume
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
John Ford Noonan
,
John Masius
za odcinek "The Women"
nominacje
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Karen Hall
,
Steven Bochco
,
Michael I. Wagner
,
Jeffrey Lewis
,
David Milch
,
Mark Frost
za odcinek "Grace Under Pressure"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Peter Silverman
,
Steven Bochco
,
Jeffrey Lewis
,
David Milch
za odcinek "Doris in Wonderland"
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
Mark Tinker
,
John Masius
,
John Tinker
za odcinek "Qui Transulit Sustinet"
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
John Masius
za odcinek "All About Eve"
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
John Masius
,
Garn Stephens
,
Emilie R. Small
za odcinek "Newheart"
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Zdrówko!
(1982)
David Angell
za odcinek "Old Flames"
nominacje
Buffalo Bill
(1983)
Tom Patchett
za odcinek "Wilkinson's Sword"
Buffalo Bill
(1983)
Jay Tarses
za odcinek "Jo-Jo's Problem", część 2
Zdrówko!
(1982)
David Lloyd
za odcinek "Homicidal Ham"
Zdrówko!
(1982)
Les Charles
,
Glen Charles
za odcinek "Power Play"
Wyróżnieni w roku 1984
Posterunek przy Hill Street
(
4/14
)
Tramwaj zwany pożądaniem
(
3/10
)
Zdrówko!
(
3/10
)
Nazajutrz
(
2/11
)
Amelia
(
2/6
)
Lalkarka
(
2/5
)
Kate i Allie
(
2/4
)
Concealed enemies
(
2/3
)
St. Elsewhere
(
1/9
)
Dynastia
(
1/4
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.